Szeretettel Üdvözöllek!

Küldj üzenetet! Tollforgató Irodalmi Lap: tollforgato.lap@gmail.com http://sites.google.com/site/tollforgatoirodalmilap/ Sziasztok! Új aloldalainkat is elérhetitek már a blogunkról is! Történelmi, írástörténeti és művészeti témákban is várom alkotásaitokat, publikációitokat! Színesíthetitek a lap kinézetét elemzésekkel, nyelvészeti munkákkal is! Az oldalakra várom mindazok jelentkezését, akik szívesen vennének részt egy interaktív blog megvalósításában is.. Helyet biztosítanék politikai-filozófiai és szociológiai írásoknak, régészeti és specializált történeti munkáknak is! Sikeres alkotást kívánok mindenki számára! Keressétek lapjainkat! http://sites.google.com/site/tollforgatoirodalmilap/ https://sites.google.com/site/tollforgatomuveszetilap/home https://sites.google.com/site/tollforgatotoertenelmilap/home Kellemes olvasást és kikapcsolódást kíván : Varga Éva ( Kékrózsa Bíborvirág) főszerkesztő

Keresés ebben a blogban

2020. február 4., kedd

PÉCSI- VARGA ÉVA: HUNKORI TEMETKEZÉSEK - ELŐADÁS





Lövey-/Pécsi-) Varga Éva:

Hun kori temetkezések

"A hun nép eredetéről a régészet kezdeteitől kezdve, már a XVIII. századtól folyamatosan vita folyik. Az alapvető problémát az jelenti, hogy a források mely népének megnevezésével lehetne azonosítani ezt a népcsoportot.1 Kérdéses, hogy a kínai források hiung-nu vagy hsiung-nu néven szereplő törzseivel azonosak-e? Ezeket a népeket2 a Kínai Birodalom forrásaiban kemény ellenfélként tartották számon, ellenük emelték a Kínai Nagy Falat is, amely ma is a világ egyik kiemelkedő csodájának tekinthető. A Kr.e. 4. sz. és a Kr.e. I. század között kemény csaták zajlottak a kép nép között. Talán segítségünkre lehetnek ebben a meghatározásban szír és szogd források, amelyek a két évszázados hiátust próbálják áthidalni, és segítségükkel kapcsolatot találhatunk az európai hunok és az ázsiai hunok között. De mindezek ellenére a nyelvészet nem igazolta az összetartozást, hiszen mindkét nép nyelve ismeretlen a számunkra, ezekre csak következtetni lehet. A régészet és az antropológia sem teljesen igazolja és világíthatja meg ezt a kérdést.”

In.: (Lövey-/Pécsi-) Varga Éva. Bevezetés: A hunok rövid története, jellemzése. In.: Lövey-Varga Éva (VAEUAEB.PTE) Hunkori előkelő fegyveres sírok Belső-Ázsia és Európa területén. Hunok és nagykirályaik kurzus. 2014, 46. pp., 1. old.

Előadás helye:Somogyi-könyvtár Stefánia fiókkönyvtár-klubja Szeged, Stefánia 2, 6720

Előadás ideje: 2020. február 6. 16 óra



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése