Szeretettel Üdvözöllek!

Küldj üzenetet! Tollforgató Irodalmi Lap: tollforgato.lap@gmail.com http://sites.google.com/site/tollforgatoirodalmilap/ Sziasztok! Új aloldalainkat is elérhetitek már a blogunkról is! Történelmi, írástörténeti és művészeti témákban is várom alkotásaitokat, publikációitokat! Színesíthetitek a lap kinézetét elemzésekkel, nyelvészeti munkákkal is! Az oldalakra várom mindazok jelentkezését, akik szívesen vennének részt egy interaktív blog megvalósításában is.. Helyet biztosítanék politikai-filozófiai és szociológiai írásoknak, régészeti és specializált történeti munkáknak is! Sikeres alkotást kívánok mindenki számára! Keressétek lapjainkat! http://sites.google.com/site/tollforgatoirodalmilap/ https://sites.google.com/site/tollforgatomuveszetilap/home https://sites.google.com/site/tollforgatotoertenelmilap/home Kellemes olvasást és kikapcsolódást kíván : Varga Éva ( Kékrózsa Bíborvirág) főszerkesztő

Keresés ebben a blogban

2010. június 29., kedd

Megtalálták III. Amenhotep gigantikus gránitszobrát

Megtalálták III. Amenhotep gigantikus gránitszobrát
Luxorban találtak rá a III. Amenhotep fáraó fejét ábrázoló nagy méretű vörösgránit-szoborra. A lelet jelentőségét jól mutatja, hogy személyesen az egyiptomi kulturális miniszter tájékoztatta a közvéleményt a sikerről.
A két és fél méter magas, finoman csiszolt szobor tökéletes állapotban bukkant elő, amit Hourig Sourouzian, a feltárást vezető régészprofesszor is kiemelt. Az uralkodót Felső-Egyiptom koronájával ábrázolták. A Nílus nyugati partján, az ókori Théba területén végzett ásatások tíz éve tartanak III. Amenhotep egykori, azóta lebontott temetési temploma körzetében. Ezalatt 84 vörösgránit-szobortöredék bukkant elő, valószínűleg annak a szobornak a darabjai, amelynek a fejét most megtalálták. A régészek a szobortöredékek és a jó állapotban megmaradt fej összeillesztését tervezik.
II. Amenhotep a XVIII. dinasztia egyik legjelentősebb uralkodója volt a Kr. e. XIV. század első felében. A trónon fia, a később eretneknek kikiáltott IV. Amenhotep (Ehnaton) követte, aki Aton, a nap jelképezte isten monoteista hitét és széles körű reformokat próbált bevezetni a birodalomban - sikertelenül.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése